28 kwietnia, 2016

D-Freeze Compact ®

Flow angehobenD-Freeze Compact ®

Zamrażarka tunelowa D-Freeze Compact® jest przeznaczona do szybkiego zamrażania powierzchni produktów mięsnych, takich jak schab, zrazówka czy polędwica, przed procesem porcjowania. Dzięki szybkiemu zamrożeniu tych produktów można je podzielić na bardziej regularne kawałki o równej wadze, co zmniejsza ilość odpadów i zwiększa uzysk.

D-Freeze Compact® wymaga bardzo niewiele miejsca (3,5 m x 3 m) i może zamrozić porcję produktu o wadze do 1500 kg w ciągu godziny, pokrywając ją warstewką szronu o grubości 3–5 mm. Ponadto załadunek i rozładunek odbywa się z tej samej strony, dzięki czemu jeden pracownik może obsługiwać zarówno zamrażarkę, jak i wykorzystywaną na dalszym etapie maszynę do porcjowania. Tak więc D- Freeze Compact® redukuje liczbę stanowisk o jedno w porównaniu z konwencjonalnymi zamrażarkami tunelowymi, pozwalając przenieść pracownika do innego miejsca wytwórni.

Specyfikacja:

D-Freeze Compact® znajduje zastosowanie w przypadku typowych produktów mięsnych i drobiowych, które muszą zostać szybko zamrożone w celu późniejszego podziału na porcje. Są to między innymi: schab, zrazówka wieprzowa, krzyżowa, boczek z kością i bez, pierś indyka itp.